вівторок, 25 червня 2024 р.


Сьогодні у книжкову скарбницю завітали вихованці старшої групи Б дошкільного навчального закладу «Малятко» зі своїми  вихователями. Бібліотекарі познайомили дошкільнят  з правилами користування бібліотекою і книгою. Діти уважно слухали, переглядали книги, обмінювались враженнями від ілюстрацій, за обкладинками книг безпомилково відгадували назви казок, активно відповідали на питання вікторини «З якої казки цей герой?». Сподіваємось, що малята стануть активними читачами бібліотеки.


 

неділя, 23 червня 2024 р.

 

ДОВІДНИК БЕЗБАР'ЄРНОСТІ

Як допомогти людині у стані сильного стресу

Людина говорить про завдання шкоди собі, є дезорієнтованою, не може назвати своє ім’я чи місце перебування, погрожує нашкодити іншим, плаче або кричить – все це може бути ознаками сильного стресу (більше про них тут).

Ці ознаки є природними та з часом можуть змінюватись. У деяких людей можуть бути більш тривалі та інтенсивні реакції. У надзвичайних обставинах це нормально, однак може призвести до того, що людина перестає нормально функціонувати. Що робити, щоб допомогти?

1. Безпека понад усе! Впевніться, що вашому співрозмовнику та іншим людям нічого не загрожує.

2. Скажіть людині, що ви хочете їй допомогти. Якщо потрібно, представтесь.

3. Зберігайте спокій. Не кричіть на людину та не обмежуйте її фізично.

4. Проявіть терпіння та переконайте людину, що ви готові її вислухати (як правильно слухати, читайте тут). Однак не змушуйте говорити.

5. Запропонуйте тихе місце для розмови, безалкогольний напій чи ковдру – ці прояви турботи дадуть відчуття безпеки. Запитайте про потреби людини – не вважайте, що ви самі це знаєте.

6. Поверніть людині відчуття контролю над ситуацією. Якщо вона тривожиться, запропонуйте їй дихальні вправи. Якщо втратила відчуття зв’язку з реальністю, нагадайте їй, де вона перебуває, день тижня та хто ви. Попросіть назвати речі, які є у безпосередньому оточенні: «Скажіть, що ви чуєте?», «Назвіть, що стоїть поруч з вами».

7. Допоможіть інформаційно – підкажіть людині, де та яку допомогу вона може отримати. Переконайтесь, що вас зрозуміли. Уточніть, чи має людина додаткові запитання.

8. Намагайтесь не залишати співрозмовника наодинці. Якщо у вас немає змоги бути поруч, знайдіть надійну особу (колегу, друга), яка може подбати про людину, доки ви не знайдете допомогу чи допоки людина не заспокоїться.

9. Зверніться за спеціалізованою допомогою. Не намагайтесь зробити більше, ніж ви можете (дізнайтеся про Кола контролю).

Дозвольте професіоналам (психологам, лікарям, медсестрам) надати допомогу. З’єднайте людину напряму з необхідною службою або переконайтесь, що вона має контакти та чіткі інструкції з отримання подальшої допомоги.

Поради щодо того, як на відстані підтримати людину, яка переживає сильний стрес, читайте тут.

* На основі посібника «Базові навички турботи про себе та інших»

Довідник» доступний за адресою: https://bf.in.ua

пʼятниця, 21 червня 2024 р.

                                  Подарунок від Максима.

   Дубінський Максим перейшов до 3 класу.  Сьогодні він завітав до бібліотеки за книгою Джоан Роулін «Гаррі Поттер і філософський камінь». А ще приніс в подарунок для найменших читачів бібліотеки 10 книг зі своєї домашньої бібліотечки. Максимко сподівається, що книги «з яких він уже виріс» принесуть користь та задоволення багатьом  користувачам  бібліотеки.

 

 

четвер, 20 червня 2024 р.

Чарівний світ книги відкрили для себе вихованці дошкільного навчального закладу «Малятко», які 20 червня зі своїми  вихователями завітали на екскурсію  до дитячого відділу  бібліотеки.  Майбутніх читачів радо зустріли  бібліотекарі, які підготували для них цікаву розповідь про те, як і для чого працює бібліотека, про книги, які зберігає і які дає у користування читачам, про бережливе ставлення до книг. Цікавим доповнення до екскурсії

стала вікторина «Впізнай казку» та гра «З якої казки цей герой?». Наші маленькі гості показали себе справжніми любителями книги.



 

середа, 19 червня 2024 р.


 

Зустрічайте! Нові книги!

Книжкові полиці дитячого відділу бібліотеки поповнились новинками сучасних українських авторів з яскравими ілюстраціями, гарним шрифтом, якісним папером. Видання підготовлені за сприяння державної установи «Український інститут книги» в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек.

Запрошуємо до бібліотеки за цікавими новинками! Читайте! Адже це – круто!

 

вівторок, 18 червня 2024 р.


 

«Бібліотечне літо юного українця»

Цікаво та пізнавально провели час з бібліотекою юні читайлики: поспілкувалися, погралися та обрали книги для читання.

понеділок, 10 червня 2024 р.


 

Дорогі юні друзі!

Щорічний Всеукраїнський дитячий літературний конкурс

«Творчі канікули – 2024» розпочався!!!

Тож усіх юних читачів бібліотеки, кому від 11 до 18 років, хто захоплюється літературною творчістю чи хоче спробувати себе в епістолярному жанрі запрошуємо взяти участь в обласному турі Конкурсу.

        У Конкурсі беруть участь діти у 2-х вікових категоріях:

читачі-учні  11-13 років;

читачі-учні  14-18 років.

       Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.

Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації. Конкурс проводиться у 7 номінаціях:

 

«Знайомтеся це ми!»

Що ми чекаємо від вас у цій номінації? А саме вас і чекаємо. Таких різних за характером, із різними уподобаннями, зі шкільними історіями, ми хочемо подивитися на вас сучасних дітей очима ваших ровесників. Можливо це допоможе дорослим краще зрозуміти ваші пріоритети, а, можливо, читаючи ваші твори, вони (ми) згадаємо і своє дитинство?

 

«Моя Україна: з вірою у Перемогу»

Тут  розміщуємо ваші історії, роздуми про наше сьогодення; мрії про перемогу, молитви за наших захисників і віру у нездоланну силу духу нашого народу.

 

«Природа джерело натхнення та краси»

Тут відкриваємо безмежний простір для ліриків, яких надихає природа рідного краю (і не тільки рідного), для тих, хто вміє розрізняти тихенький голос листя у шелесті вітру. Малювати пейзажі без пензля та олівця… Отже, ви зрозуміли    природа і ще раз природа

 

«І в кожному із нас уже живе філософ!»

Може, правда, ще зовсім маленький і несміливий, але він так прагне розповісти про власне відчуття світу, про розуміння сенсу та мети життя, поділитися своїми думками вголос. Ласкаво просимо і чекаємо від вас твір (поезію), роздум (можна у віршах) про… А про все, що вас турбує, про все, що не дає вам зоряними ночами спати.

 

«Моя майбутня професія»

Досить серйозно. Ви вже задумувалися про те, ким станете? Так щоб дійсно вибрати те, що потрібно саме вам. А може ви якраз у цей момент обираєте, що саме стане вашим основним заняттям у дорослому житті? Поділіться з нами, нам СПРАВДІ дуже цікаво!

 

 

 

 

«Безмежний світ моєї уяви»

Тут ніби все зрозуміло? Це все –ваша уява! Казки, фентезі, вигадки. Ніяких меж. Ваша сміливість, ваші світи, ваші найпримхливіші мрії можуть здійснитися у ваших оповіданнях.

 

«Далі буде? Ні, «далі» вже є!»

Тут ми чекаємо на справжніх книгоманів, які так вживаються у літературні сюжети та книжкові пригоди своїх улюблених героїв, що перегортаючи останню сторінку книжки, зітхають –а як же так!! Хочу ще…!!! Хочу більше пригод, хочу знати, що сталося далі з моїми улюбленими героями! Отже, улюблена книга, улюблені герої … і ваше продовження!

3.2.         Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

         перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;

другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

 

4.        Вимоги до оформлення та подання робіт

        4.1.     Вимоги до оформлення робіт: обсяг не більше 8 сторінок у форматі Microsoft Word або RTF, шрифт – Times New Roman (12 розмір), міжрядковий інтервал -1,5, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А4, без ілюстрацій та додаткового оформлення.

      4.2.       Учасники-автори зазначають свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи (документ у формат Microsoft Word або RTF) та додатковим вкладенням (окремим файлом у форматі JPG) прикріплюють своє портретне фото.

        4.3.     Оформлені творчі роботи подаються виключно в електронному вигляді до найближчої бібліотеки, яка обслуговує дітей.

        4.4.     До участі у Конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають вимогам  оформлення та були надіслані пізніше вказаного терміну.

4.5. Оргкомітети та журі бібліотек на місцях відбирають кращі прозові та поетичні роботи учасників по одній у кожній номінації кожної вікової категорії (до 14 робіт при наявності) та надсилають в електронному вигляді, разом з протоколом, до 30 серпня 2024 року включно на електронну адресу обласного оргкомітету: науково-методичний відділ Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка odbmarket@i.ua.

 

 

6. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

        6.1.     Обласне журі Конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії для кожної номінації.

        6.2.     Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

 

 

 

 

вівторок, 4 червня 2024 р.


4 червня - День вшанування пам'яті дітей,

які загинули внаслідок збройної агресії

російської федерації проти України.

Ми повинні пам’ятати їх імена. Їх багато, які не дослухали матусині колискові, які не дочитали книжки, які не догралися з друзями, не нараділися сонцю і життю.  Хтось із них лише народився, навіть не встиг сказати слово мама. А хтось уже закінчив школу, обрав собі професію і вважав себе дорослим. Але всі вони залишились в дитинстві.

З метою вшанування пам’яті  дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України у дитячому відділі бібліотеки організовано виставку-інсталяцію «Непрочитані казки». Юні читачі та фахівці бібліотеки долучилися до Всеукраїнської акції «Голоси дітей» та розвішали на деревах у центральному парку селища дзвіночки та паперових голубів, що стали символом перерваного життя.